Vinil-Branda Baskı

Reklam sektörünün kurtarıcılarından ve en iyi reklam ilan ürünleri arasında bulunan vinil baskı, tüm sektörde büyük rağbet görüyor. Vinil PVC ve organik iplikten üretilmiş bir malzemedir. Dayanıklı olması birinci tercih sebeplerindendir. Ayrıca bir çok branda türüne göre oldukça ekonomiktir. Her sektörde farklı amaçlarla kullanılabilen vinil brandaya, istediğiniz her rengi, resmi ve modeli baskılatabilirsiniz. Her türlü dijital baskı uygulanabilir. Bu işleme vinil baskı deniyor. Oldukça sağlam bir malzeme olan PVC den üretilen vinil, sağlam olduğu kadar esnek de. Açıkhava reklam sektörünün en çok tercih edilen ürünü vinil branda baskı uygun fiyatı ile de tercih ediliyor. Yollarda yürürken karşınıza çıkan branda reklamların bir çoğu vinil brandadan yapılmıştır.

Kullanım Alanları

Vinil branda baskı bir çok alanda kullanılır. Bina giydirme, afiş, poster, bayrak ve vinil tabela en sık karşılaşılan çeşitleridir. Dayanıklı malzemeden üretildiği için açık alanlarda oldukça uzun süreli kullanılabilir ve çok dayanıklıdır. Yol tabelası, cephe giydirme totemler ve vinil tabelalar, büyük küçük afişler posterler ve bayraklar en çok tercih edilen alanlardır. Dış mekanlarda, zorlu hava şartlarına dayanıklılığı her sektörün reklam tanıtım işini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca uygun fiyatlı oluşu sebebiyle firmalar kampanya ve ilanlarını bu yolla duyurmayı tercih ederler. Beyaz eşya mağazaları, kafeler, restoranlar, emlakçılar, inşaat firmaları giysi mağazaları ve daha birçok firma vinili hem fiyatı hem de kalitesi sebebiyle tercih etmektedir.

Vinil branda baskı, Tüm iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Bilboardlar da, salon afişlerinde, poster ve bayraklarda, iç mekan duvar veya dış cephe giydirmelerde, tabela, totem, ilan tanıtım brandaları ve her türlü dekorasyon uygulamalarında rahatlıkla kullanılır. İçeriğinde su bazlı boya kullanıldığı taktirde, havasız iç mekanlarda sağlığa zarar vermeden de kullanılabilir. Reklam, tanıtım kampanya, duyuru ihtiyacı duyan firma, kurum ya da kuruluşlar uygun fiyatları nedeniyle de vinil brandayı tercih etmektedir.


Vinil branda Çeşitleri

Çok kapsamlı kullanım alanı olan vinil brandanın birçok çeşiti mevcut. Kullanıcıların tercihine göre ; parlak, mat, ışıklı, ışıksız, dökme ve lamine türleri vardır. Vinil branda kaynak ile birbirine eklenebilen parçaları sayesinde, istenilen boyuta getirilebilir. Buda cazibesini öne çıkarmaktadır. Daha çok büyük afişlerde kullanılır. Görsel olarak kalitesi çok yüksektir. Dikkatleri üzerine çekmeyi görüntü kalitesi ile başarmaktadır. Vinil branda baskı dijital baskı makinalarının oluşturduğu gerçekçi baskı sayesinde canlı ve kaliteli bir görünüme kavuşur. Buda kullanıcıların vinil branda tercihini güçlendiriyor. Bir reklamın büyük kitlelere ulaşabilmesinin en büyük etkeni dikkat çekebilmesi ve görüntülerin gerçekçi olmasıdır. Sönük bir afiş ya da poster çoğu insanın dikkatinden kaçar. Vinil branda bu özelliklere sahip olduğu için, reklam sektörünün vazgeçilmezidir.

Vinil Baskı Nasıl Uygulanır?

Vinil Baskı adından da anlaşıldığı gibi kullanılacak brandanın üzerine dijital baskı makinası ile baskı yapılmasıdır. Usta ellerde özenle hazırlanmalıdır. Dikkat ve özen ister. Baskının kaliteli olması için, üzerinde çalışılan görselinde oldukça kaliteli olması gerekir. Makinaya yerleştirilen vinile, püskürtme yöntemi ile boyama işlemi uygulanır. Solvent bazlı boya malzemesi kullanılır. Bu boyanın özelliği hızlı kuruması ve boyanın her noktaya işlemesidir. Bu sayede hava şartlarına dayanıklığı artar. Özellikle güneş ışığına maruz kaldığı dönemlerde solma yapmaz. Baskılama işlemi bittikten sonra bir süre dinlenmeye bırakılan vinil sonrasında kullanılmaya hazırdır. Ekleme yapılacak ise, kaynaklama işlemi yapılarak parçalar birbirine eklenir. Böylece istenilen boyutta vinil branda baskı hazır hale gelir.