Mesh Baskı

Baskı çeşitleri arasında yer alan Mesh baskı, baskıda kullanılan bir malzemedir. Yapısı itibariyle yapışkan olmayan özelliğe sahiptir. Aynı zamanda bu model genellikle büyük boyutlu baskılarda kullanılmaktadır. Her alanda reklamın önemi büyüktür. Firmaların ürünlerini ve kendilerini tanıtmaları için reklam yapmaları gerekmektedir. Reklam için farklılık arayan kişiler için uygun baskı modelidir. Yapılan reklamda istenilen amaca ulaşılması için kaliteli ve doğru tercih edilen reklam aracına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu durumda devreye giren baskı modeli kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Baskı modeli özellikleri itibariyle beyaz renge sahiptir. Beyaz renkte olan Mesh üzerine kullanıcıların tercihine göre basılan renkler canlı ve dikkat çekici durmaktadır. Etkili bir reklam yapabilmek için şık bir görsele sahip olması gereken reklam aracının aynı zamanda, görenlerin akıllarında kalması da gerekmektedir. Tüm bu istenilen özelliklere sahip olan baskı modelinde görsellik açısından şıklık sağlamasından ve insanların akıllarında kalmasından dolayı çok sık tercih edilmektedir.

Nerelerde kullanılır?

Baskı modeli sahip olduğu özelliklerinden dolayı herkes tarafından kullanılabilmektedir. Ancak rüzgâra karşı dayanıklı olmasından dolayı kullanım alanı genellikle dış cephelerdir. İçeriden dışarının görünmesi gerektiği bina cephelerinde tercih edilen bir modeldir. Binaya zarar vermeyen yapısı sayesinde dış cephe kaplamalarında kullanılan bir modeldir. Dış mekânlarda kullanıma uygun olan mesh baskı için iç mekânlarda kullanılması önerilmemektedir. Dış mekânlarda oluşabilecek rüzgâr, yağmur, kar gibi hava olaylarından etkilenebilmektedir. Bu yüzden dış mekânda kullanılacak baskılarda solventli boya kullanılması gerekmektedir. Kullanıcıların isteklerine göre değişiklik göstermektedir.


Çeşitleri nelerdir?

Baskı modelinin kullanılacak alana göre tercih edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden farklı mesh baskı çeşitleri mevcuttur. Sahip olduğu özellikleri sayesinde kullanıcılar istedikleri gibi baskı modeline sahip olabilmektedirler. Modelin delik genişlikleri ve gramajları farklılık göstermektedir. Baskının üzerinde yer alan ufak deliklerin şekli ve boyutunun farklı olmasıyla yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Ayrıca en önemli özellik de kullanıcıların istediği her rengin üzerine uygulanabilmesidir. Bu sayede kullanıcıların istedikleri şekilde baskı modeli oluşturulabilmektedir. Başka bir seçenek ise klasikleşen görselleri kullanmak istemeyen kişiler için, seçmiş oldukları bir görseli de mesh üzerine bastırılabilmeleridir. Kullanıcıların isteklerine ve kullanılacak olan mekâna göre farklı malzemeler kullanılmaktadır. Baskı modelinizi profesyonel kişilerle çalışarak tasarlamanız ortaya güzel sonuçlar çıkarmanızı sağlamaktadır. Ayrıca sitelerde yer alan baskı modeli örneklerini inceleyerek farklı fikirler edinebilmektesiniz. Kullanılan malzemelere ve baskının boyutuna göre fiyatlarda değişiklik oluşmaktadır. Model genel anlamda oldukça ekonomiktir.

Mesh Baskı Modelinin Uygulanması

Baskı modelinin delikli olması büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü ülkemizde farklı iklimler yaşanmaktadır. Delikli olması sayesinde sert hava şartlarına karşı dayanıklı bir hal alan reklam aracınızı sürekli olarak kullanabileceksiniz. Genelde büyük boyutlu normal bir brandayı rüzgârlı havada kullanmanız pek olanaklı değildir. Ancak mesh baskı modelinde büyük boyutlu baskıları rüzgârlı alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca geniş yüzeyleri ve camları da baskı ile kapatabilmektesiniz. Baskı modeli dökme ve lamine olarak 2 farklı şekilde uygulanmaktadır. Seçmiş olduğunuz uygulama sayesinde sahip olduğunuz baskı modeli ile vermek istediğiniz mesajları kaliteli bir şekilde sunabilmektesiniz. Dış mekânlarda kullanıldığında dayanıklı olması için solventli boya kullanılması gerekmektedir. Bu yüzden Solvent boyaya uygun makineler ile püskürtme sistemi ile basımı yapılmaktadır Kullanacağınız alanın özelliklerini de dikkate alarak belirlemiş olduğunuz model ve renk seçeneği ile etkili bir reklam yapabilmektesiniz. Sağlam, şık görünüme sahip ve uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edilen baskı modeli uzun süre kullanılabilmektedir.