Folyo Harf Kesim

Reklam günümüzde çok fazla tercih edilen bir tanıtım yöntemidir. Çeşitli şekillerde reklam uygulamaları mevcuttur. Bu alanda en çok tercih edilen yöntem ise folyolardır. Hemen her işyerinin camında karşımıza çıkan folyo harf kesim yazıları dikkat çekici ve etkilidir. Folyo baskı olarak tabir edebileceğimiz bu ürünlerin etkisi oldukça fazladır. Dikkat ve ilgi çekicidir diyebiliriz. Maliyet olarak da tercih edilebilir bir uygulama olan folyolar reklam sektöründe önemlidir. Günümüzde vazgeçilmeyen ürünlerin başında gelen folyolar etkili sonuçları ve düşük maliyeti ile oldukça popülerdir diyebiliriz. Folyo baskılar daha çok camlarda tercih edilir ve içeriden dışarısını, dışarıdan da içerisinin görülmesini engeller. Folyo harf kesimlerde camın herhangi bir yerine uygulama yapılmamalıdır. Önemli olan camın doğru alanına bu uygulamanın yapılmış olmasıdır. Rastgele yapılan uygulamalarda etkili sonuç alınması mümkün olmamaktadır. Folyoların yapıştırılacağı alanın göze hitap etmesi ve estetik açıdan da hoş bir görüntü sunması gerekiyor. Dükkanın ya da işyerinin genel görünümünü bozmayacak şekilde tasarım yapılmalıdır. Bunun doğru bir şekilde yapılmaması halinde kaş yapalım derken göz çıkartmış olursunuz.

Folyo Harf Kesim Nerelerde Kullanılır?

Folyo harf kesimlerin kullanım alanları oldukça fazladır. Normal folyo baskılarda içerden dışarısı, dışardan da içerisi görünmemektedir. Bunun yerine folyo harf kesim yapıldığında camın tüm yüzeyi kapatılmamış olur. Tamamen reklam amacıyla yapılır ve tanıtım adına faydalıdır. En çok kullanılan alanlar tabelalar ve cam yüzeylerdir. Dükkan, ofis, işyeri, mağaza ve buna benzer alanların camlarında rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Bunun yanında tabelalarda da folyo harf kesimler kullanılabilmektedir. Folyolar genellikle arkası yapışkanlı bir malzemedir. Uygulama şekli yapıştırma olarak yapılır. Zeminin düz ve pürüzsüz olması folyo baskılar için yeterlidir. PVC türünde bir malzeme olan folyolar kaliteli ve uygulaması basittir. Özellikle dijital baskı sektöründe en fazla tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir diyebiliriz. Bina dış cephe giydirmeleri, araç kaplamaları, vitrin reklamları, iç mekan dekorasyonlarında da bu tür ürünler kullanılabilmektedir.

Folyo Harf Kesim Çeşitleri Nelerdir?

Folyo harf kesim çeşitleri oldukça geniştir. Hedef kitle, müşteri istek ve taleplerine göre farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Cast folyo harf kesim en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu noktada folyo baskı, dekorasyon folyosu, yüksek seviye folyo, cast folyo, florasan folyo kesim gibi çeşitleri mevcuttur. Tüm bu folyo çeşitleri kullanım alanına göre tercih edilmek zorundadır. İç mekan ya da dış mekana göre doğru tercihlerin yapılması önem arz etmektedir. Bunun yanında mevsimsel etkiler de tercihlerde dikkate alınmalıdır.

Folyo Harf Kesim Baskı ve Uygulama Aşamaları

Reklam sektöründe popüler olarak tercih edilen folyolar gerek baskı, gerekse de uygulama aşamalarında iyi bir şekilde yapılmalıdır. Bu kapsamda folyo harf kesim çalışmalarında profesyonel bir reklam ajansından destek alınmalıdır. Öncelikle ürünün uygulanacağı alan incelenmelidir. Firmanız ya da ürünleriniz hakkında bilgiler edinilmeli ve uygulama yapılacak olan alanda orantılı olacak şekilde tasarım çalışması yapılmalıdır. Tasarımı oluşturulan folyo harf kesimlerin baskı süreçleri çok daha önemlidir. Bu noktada kaliteli baskı yapılması ve dış etkenlerden etkilenmeyecek kalitede olması büyük önem arz etmektedir. Uygulama aşamasında ise uygun malzeme seçimi ve kaliteli işçilik çok önemlidir. Folyolar genellikle kendi yapışkan özelliklerine sahip oldukları için uygulama işlemleri son derece kolay olmaktadır. Tasarım özelliklerine uygun bir şekilde uygulama yapılması dijital baskı firmalarının sorumluluğundadır. Tüm bu süreçlerde müşteri istek ve talepleri de dikkate alınmalıdır. Bu şekilde iyi bir çalışma ortaya çıkmış olacaktır.